Vítejte

Každý z nás se během života dostane s někým do konfliktu. V rodině, v práci, se sousedem, s institucí.
Ve vyhrocené situaci lidé reagují různě. Někdo křičí, jiný mlčí, mnohdy dochází na urážky, nebo dokonce k fyzickému napadání. Nebo se lidé mohou navzájem ignorovat.

Těmito způsoby nikdy nic nevyřešíte. Problém zůstane mezi vámi. Budete na něj stále myslet, v hlavě spřádat slova a plány, co řeknete, nebo uděláte. Budete se trápit a nepříjemná situace vás začne časem duševně vyčerpávat.

Pokud se problém po nějaké době nevyjasní, mezi lidmi vznikne bariéra a hrozí rozpadnutí vztahu, přátelství, manželství, skončí spolupráce. Pokazí se vybudované mezilidské vztahy, někdy nenávratně. 
Vyhrocené konflikty řeší soud. Podáte žalobu a čekáte několik měsíců na soudní řízení. Mezitím platíte právníky, znalecké posudky a čekáte. Čekáte …. a neustále platíte.

Soud vynese rozsudek a vy soudní řízení vyhrajete, nebo prohrajete. 

Poražená strana odchází od soudu ponížená, ukřivděná, s povinností úhrady soudních výloh.

Ani vítěz nebývá mnohdy spokojen. Na výsledek čekal dlouho, což je psychicky i finančně vyčerpávající.

Znesvářené strany mívají vzájemně narušené vztahy, většinou bez vyhlídky na jejich obnovení a možnosti budoucí“bezbolestné“ komunikace. 

Existuje však i jiná metoda řešení problémů, kterou můžete využít ve svízelné situaci. Metoda rychlejší, levnější, stálejší, elegantnější - MEDIACE.

mediace.itia.cz | 14.2 ms